Závody

Novinky

Závody
Česká štafeta mužů získala světový titul na MS MTBO, ženské zlato putuje do Finska

Mistrovství světa v MTBO 2023 skončilo závodem štafet v Nové Pace. Česká mužská štafeta v sestavě Stránský, Ludvík, Bogar potvrdila skvělou výkonnost a v závodě zvítězila před Litvou a Švýcarskem. Ženskému startovnímu poli dominovala sestava Finska, která zvítězila s náskokem téměř deseti minut před Francouzkami. Třetí místo patří domácí české štafetě.

Celý článek.
Závody
Český den na WMTBOC 2023: Bogar, Černík a Stránská šampiony na middlu, ženská elita pro Benham Kvale

Třetí závod Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech přepisoval historické tabulky úspěchů českého MTBO týmu. Krátkou trať Češi zcela ovládli, když druhou letošní obhajobu mistrovského titulu Kryštofa Bogara podtrhli vítězstvím i junioři Adam Černík a Sofie Stránská. V elitních kategoriích získali navíc bronzové medaile pro Česko Vojtěch Ludvík a Martina Tichovská. Mistryní světa v kategorii žen se stala Britka Emily Benham Kvale.

Závody
Vojtěch Ludvík a Nikoline Splittorff mistry světa na dlouhé trati

Mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech pokračovalo v Mostku na Trutnovsku. Na dlouhé trati zvítězil český reprezentant Vojtěch Ludvík před Švýcarem Hellmuellerem, bronz vybojoval další z Čechů Vojtěch Stránský. Ženské medaile putují z Česka na sever, novou mistryní světa je Dánka Nikoline Splittorff, kterou na stupně vítězů doprovodily Britka Emily Benham Kvale a Gabriele Andrasiuniene z Litvy.